Vypľuješ zo seba 10 nápadov denne, inšpirácia ti nedochádza a dovolenku nepotrebuješ? Odsťahuj sa na Mars. Pre kreatívcov, ktorí žijú na Zemi je oddych nevyhnutý. Na cestách nachádzame inšpirácie, stretávame nových ľudí a objavujeme svet. Čítaj, kde sme boli a kde ešte len budeme.

 

MIRO

Vyrástol v Nízkych Tatrách, ktoré sa mu navždy zavŕtali do srdca. Nadšeného cyklistu nájdeš cez víkend na zjazde medzi vysokými bukmi Malých Karpát. S bikom z CTM, ktorým sme realizovali kampaň Chýba ti niečo?jazdí dlhé trate. Až kým mu nevyfučia duše nevypľuje dušu. 

 

Náš šéf account cestuje najčastejšie autom, pretože vozí aj dvoch štvornohých pasažierov. Pravidelný návštevník Slovinska, na ktorom ho fascinuje kombinácia hôr a mora. Rád sa vracia do Barcelony, imponujú mu na nej štvorcové ulice a spirit mesta. Možno práve tam si urobí kapitánsky kurz a vypláva na šíre more za inšpiráciou.

 

Cestovateľský sen: Japonsko (poriadne na dlho)

 

MAJKA

Majka je najnovší člen Gangu, zodpovedná za sociálne siete našich klientov. Miluje Rím, kde takmer pol roka žila na študijnom pobyte. Učarovala jej kuchyňa, tmaví Taliani a nekonečný temperament južanov.

 

Víkendy trávi na chalupe na blízkej Morave s dobrým vínkom v ruke. Vzťah k prírode, extra k pohoriu Malá Fatra u nej vybudoval starý otec, ktorý zakladal Horskú službu v Terchovej – Vrátnej. Mimochodom, aj Vrátnej sme robili web.

 

Cestovateľský sen: Nový Zéland

 

ĽUBO

Veľké ambície foundera Kreativ gangu sa odrážajú v jeho cestovateľských snoch. Lákajú ho hlboké oceány a vysoké kopce. Cestoval po Amerike, Južnej Afrike, navštívil Srí Lanku a Bali. Jeho slovenská srdcovka je Prosiecka dolina. Silný zážitok bola 44-hodinová cesta vlakom do Moskvy.

 

K prírode ho doviedli starí rodičia. S dedom, dlhoročným mechanikom Slovenskej autobusovej dopravy, prešiel červené turistické chodníčky v okolí Žiliny. SADke ostal verný Ľubo aj dnes. Staráme sa o ich marketing na sociálnych sieťach.

 

Cestovateľský sen:

  • pokoriť big wave, Nazaré v Portugalsku
  • heli-skiing na Aljaške

 

FUXO

Muzikant, umelec, art director, veľký introvert a človek s najväčším srdcom v Gangu. Veľa jeho cestovateľských príbehov sa odohrávalo počas turné s kapelou Swan Bride. Nekonečné cesty balkánske, dusné ticho v mikrobuse po prehýrenej noci, skicár počmáraný nápadmi a ilustráciami.

 

V študentských časoch sa ocitol v Johannesburgu. Okrem návštevy rodiny bolo cieľom výletu zdokonaliť sa v angličtine. Veľká kriminalita v tomto meste však spôsobila, že celý pobyt strávil za mrežami rodinného domu svojej tety so slovensky hovoriacimi rodinnými príslušníkmi. Bad luck.

 

Sprevádzal maminu na cestách pozdĺž Južnej Ameriky, navštívil jazerá Titicaca, prešiel Venezuelu, Peru a kúpal sa v Karibiku. Neodmietne ani prechádzku slovenskou prírodou.

 

Cestovateľský sen: Island, Austrália (bez detí, of course)

 

BARBORA

V časoch študentských cestovala po južnej pologuli našej Zeme. Cestovateľské zážitky našej copywriterky končia väčšinou v nemocnici. Na Bali havarovala na vodnom skútri a skončila v ryžovom poli, na blízkych ostrovoch sa potápala a (nevinný) koral jej spôsobil škaredé zranenie na nohe. Situácia si znovu vyžadovala nemocničné ošetrenie. Na Novom Zélande zažila zemetrasenie.

 

Keď náhodou cez víkend neleží so zlomeninou doma, tak turistikuje. Prešla toho už naozaj mnoho. Okrem Pienín. Tam sa chystá budúci víkend.

 

Cestovateľký sen: ostrov Fernando de Noronha (daj si google maps)

 

KIKA

Srdce šikovnej grafičky Kiky patrí Rajeckej doline. Kľak, Súľov a Čičmany sú miesta, na ktorých čerpá inšpiráciu. Nielen pre socky, ale aj pre weby.

 

Od strednej školy ju fascinuje Egypt. Pyramídy, dejiny umenia, múmie, sfingy a hieroglyfy. Aj brief od accounta je niekedy ako egyptské hieroglyfy. No nemá problém ho prečítať.

 

V Rusku, Číne a Vietname nikdy nebola. Ani tam nechce ísť. V pracovnom čase ráta pixely a počet dní, ktoré zostávajú do odchodu na vytúženú dovolenku do Egypta.

 

Cestovateľský sen: Peru

 

 

Ak chodíš po svete s otvorenými očami, na cestách hľadáš inšpirácie a máš vášeň (nielen) pre marketing, daj nám o sebe vedieť. Možno hľadáme práve teba.