Top 4 slovenskí fashion influenceri, ktorých sa oplatí sledovať

Móda je našou súčasťou. Deň začíname dilemou „čo si dnes oblečiem?“ a končíme ho hľadaním najpohodlnejšieho pyžama. Aj tu je pre nás inšpirácia nesmierne dôležitá. Našťastie existujú šikovní slovenskí fashion influenceri. Ktorých z nich sa oplatí sledovať?

Natália Homolová: Natinstablog

Jedinečnosť, odvaha, farebnosť a bláznivosť. Tieto 4 slová dokonale vystihujú Natáliu Homolovú, rodáčku z Martina žijúcu v Londýne. Tu vyštudovala fashion management na London College of Fashion a módou sa aj živí. Pracovala pre značky Armani či Matchesfashion a v roku 2014 rozbehla svoj vlastný blog.

Zdroj: natinstablog.com
Zdroj: natinstablog.com

Jej unikátny štýl ju zaradil medzi najvplyvnejšie slovenské influencerky s presahom do zahraničia. Na Facebooku, Instagrame aj blogu má kopec skvelých záberov, o ktoré sa stará jej dvorný fotograf Roland Majer. Natália si ide svoju ligu, aj preto sa často stretáva s nepochopením a hejtom. Ak ťa bavia odvážne veci, Natinstablog je pre teba skvelou inšpiráciou.

Michal „Yaksha“ Novotný

Živým dôkazom toho, že fashion nie je iba ženská záležitosť, je Michal „Yaksha“ Novotný. Tento multitalentovaný človek sa okrem hudby a cestovania venuje aj móde. Spoločne s dvomi ľuďmi založil streetwear značku PAY a organizuje tiež urban event FASHION DEALã.

Zdroj: www.facebook.com/realYAKSHA
Zdroj: www.facebook.com/realYAKSHA

Základom jeho marketingu je štýlový vizuál, kvalitné fotky a produktové videá. Zároveň neuznáva zľavy a výpredaje. Dôležitá je pre neho kvalita, preto cieli na zákazníkov, ktorí ju ocenia. Značku spája so zaujímavými zahraničnými menami z rapovej scény ako VINNY CHA$E či Ace Hood. Yaksha rozhodne patrí medzi ľudí zo slovenskej fashion scény, ktorých sa oplatí sledovať.

Jana Tomas: Janatini

Pod prezývkou Janatini bloguje o móde, beauty a cestovaní Jana Tomas. Šarmantná influencerka ochutnala svet fashion už v 15 rokoch a odvtedy ho miluje. V Šanghaji žila a podnikala 6 rokov a aj vďaka tomu má jedinečný štýl. Mimo okruh fashion fajnšmekrov sa dostala do povedomia v roku 2012, keď začala pracovať ako štylistka v Paneláku. V tom období to bol najsledovanejší seriál.

Zdroj: www.facebook.com/janatiniblog
Zdroj: www.facebook.com/janatiniblog

Blogovať začala v roku 2012 a nedávno sa tešila z ocenenia Bloger roka 2017 v oblasti móda. Dnes je na voľnej nohe a spolupracovala s menami ako Sajfa, Marcel Forgáč či Ján Koleník. Janatini je influencerka, ktorá miluje výzvy a všetko robí štýlovo – hlavne svoj blog a sociálne siete.  

Peter „Kovkou“ Kováč

Tenisky sú svetovým fenoménom, no väčšina ľudí im venuje pozornosť len ako doplnku k outfitu. Výnimkou je Peter „Kovkou“ Kováč, ktorý má doma približne 250 párov. Žije v Prahe a pracuje vo Footshope ako nákupca a produktový manažér. O sneakers teda vie takmer všetko.

Zdroj: 1000sneakers.com
Zdroj: 1000sneakers.com

Podieľa sa na tvorbe blogu 1000sneakers.com, kde píše, fotí alebo tam pózujú jeho nohy. O tom, že pre Kovkoua tenisky znamenajú život, svedčí aj stanovanie pred predajňou pri nakupovaní vysnívaného modelu. Ak chceš tip na tenisky od človeka, ktorý tomu rozumie, sneakerhead Peter je tým najpovolanejším influencerom.