Ako na efektívne náborové kampane? | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Ako na efektívne náborové kampane?

29. januára 2024

Voľnú pracovnú pozíciu si zverejnil na všetkých pracovných portáloch, ale tvoja firma zíva prázdnotou? Je to zrejme preto, lebo táto aktivita dnes už nestačí.

Prečo je potrebná efektívna náborová kampaň? A prečo urobíš lepšie, ak to nenecháš pri jednej náborovke, ale zvolíš novú firemnú stratégiu?

Človek je tvor vyberavý

Málokto dnes reaguje na suchú ponuku dynamického kolektívu s neobmedzeným objemom kávy. Ľudia si vyberajú zamestnanie na základe prezentácie a komunikácie značky. Chcú patriť do firmy, ktorou sa môžu pochváliť. Potrebujú mať istotu, že sú súčasťou kvality. Budúce zamestnanie si vyberajú presne tak, ako by si vyberali spoľahlivé rodinné auto.

Kreatíva postavená na dátach

Rozhodol si sa spustiť kreatívnu náborovú kampaň. Opäť ale nestačí jeden príspevok stiahnutý z fotobanky nacielený na všetkých. Základ je vedieť, kto je tvoja cieľovka. Kde na cieľovku najlepšie zamieriš? Čo očakáva? Čo ju zaujme? Aký je jej strach? Aké hlavné benefity jej práca ponúka? To sú otázky, ktoré odštartujú kreatívu. Až potom si pripravený na tvorbu obsahu.

SADka ako príklad

Náš dlhoročný klient SAD Žilina ponúka zamestnancom množstvo benefitov. Napriek tomu však dlhodobo bojovali s nedostatkom vodičov. Obrátili sa na nás. My sme definovali cieľovú skupinu. Pochopili sme jej strachy a potreby. Vytiahli sme z ponuky najväčšie benefity. Vybrali sme správne komunikačné kanály. Až potom sme vymysleli kreatívu, ktorá mala skvelé výsledky. Po jednom mesiaci trvania kampane sme priniesli SADke 18 nových vodičov.

Kliknutím sem si o náborovej kampani pre SAD Žilina prečítaš viac.

Stratégia budovania značky

Kreatívu vymyslíme, no našim klientom odporúčame nezostať iba pri náborovke. Tvoríme pre nich stratégie budovania značky zamestnávateľa. Prekopeme a vylepšíme interný marketing. Lepšie definujeme firemné procesy. Zavedieme alebo vyšperkujeme zabehnutý onboarding nových zamestnancov. Až potom sa zameriame na kreatívne náborové kampane.

Pomôžeme aj tebe

Nebudeš na všetko sám. Ani v práci, ani pri hľadaní zamestnancov. Napíš nám a my ti vytvoríme stratégiu na mieru. Pustíme sa do definovania tvojej cieľovky. Spustíme takú náborovú kampaň, že u teba budú chcieť pracovať všetci. Si za? Poďme do toho.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Bookni si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting