Ako sme maľovali stenu na Obchodnej | Marketingová agentúra Kreativ Gang info@kreativgang.sk
Ako sme maľovali stenu na obchodnej

Ako sme maľovali stenu na Obchodnej

23. októbra 2018

Keď má kreatívna agentúra dosť reklamného smogu, hľadá iné alternatívy na propagáciu svojich klientov. Street art ľudí neotravuje. Myšlienka, ktorú nesie je hlbšia. Nie lacná a prvoplánová.

Namaľovaná budova na Obchodnej
Namaľovaná budova na Obchodnej

V spolupráci s naším klientom Excelent, ATELIEROM XIII a reklamnou agentúrou Triad sa nám podarilo skrášliť bratislavskú Obchodnú ulicu. O tom, ako to vypálilo sme sa zhovárali so Zuzanou Imrichovou, brand manažérkou spoločnosti Excelent a Jurajom Ličkom, zakladateľom ATELIERU XIII.

 

Kto je autorom myšlienky vytvoriť takéto street art dielo? 

JL: Myšlienka vznikala postupne a spoločne. Bojujeme proti vizuálnemu smogu a street art považujeme v tomto prípade za dobrú zbraň.

ZI: Značka Excelent dlhodobo komunikuje koncept #svojoucestou. Je otvorená kreatívnym návrhom a baví ju robiť veci inak. Aj to bol dôvod, pre ktorý sme šli do tejto spolupráce.

Ako ste vyberali umelcov na spoluprácu?

JL: Chalani Viktor Feher Samuel Velebný dlhodobo spolupracujú s ATELIEROM XIII. V ich dielach sa často nachádza hlbší odkaz. A ten sme na stenu potrebovali preniesť.

Kresba
Kresba
Kresba
Kresba
Kresba

Prečo ste sa rozhodli práve pre toto miesto?

ZI: Obchodná ulica je miesto, kde sa už dávno stretávajú rôzne kultúry. Žijú a zabávajú sa tu mladí študenti, denne ňou prejdú tisícky ľudí. Zároveň je to jedno z ikonických miest nášho hlavného mesta, ktorému prislúcha nálepka gýčové či plné vizuálneho smogu. V poslednom období je opakovane medializovaná v súvislosti s vandalizmom a násilím.

Rozhodli sme sa veci zmeniť “svojou cestou”. Oslovili sme chalanov, ktorí sa už roky venujú skrášľovaniu verejného priestoru.

Malovanie budovy na Obchodnej
Namaľovaná budova na Obchodnej
Namaľovaná budova na Obchodnej
Namaľovaná budova na Obchodnej
Pomalovaná budova na Obchodnej
Namaľovaná budova na Obchodnej

A víťazom sa stáva.
Ta dá. Kreativ gang.

Čo bolo dobré, šírilo sa ďalej. Magazín Stratégie  vyhodnotil našu maľbu v mesiaci august za najkreatívnejšiu kampaň v kategórii OUT OF HOME. Písal o nás Startitup, RefresherStratégie. Yes, we can!

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Bookni si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting