Cez deň hrdinom, v noci spí. Asi. Poznáš prácu account manažéra? | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Cez deň hrdinom, v noci spí. Asi. Poznáš prácu account manažéra?

16. augusta 2022

Marketingový hrdina bez plášťa. Ten, ktorý má komunikačné superschopnosti. Vidí do budúcnosti. Často číta myšlienky.
Po najnáročnejších dňoch vstáva z popola ako fénix a pokračuje v práci.
S úsmevom. S čím sa musí každý deň popasovať?

Plyn, brzda a hlavne spojka

Account je jediným prepojením agentúry s klientom. Je zodpovedný za to, aby sa správne pochopili. Niekedy preto musí čítať medzi riadkami. Často číta z ticha a častejšie číta z očí.

Následne zadanie komunikuje kreatívcom. Dáva pozor na dodržanie budgetu, celého chodu projektu a očakávaní klienta. Jednoducho, bez spojky sa nepohneš.

Eska páska, izolepa, žlčové mydlo, account

Vieš, čo ich spája? Schopnosť všetko vyriešiť. Account vyrieši každý problém. Ak ho vyriešiť nevie, celkom určite má kontakt na niekoho, kto to dokáže. Máš 100% istotu, že ťa nenechá len tak nečinne visieť, očistí ti meno od prúserov a zocelí aj rozhádaný tím.

Ako neska s mliekom, rodič a psychológ v jednom

Account má prehľad o všetkom. O podkladoch, financiách, výkonoch kreatívcov, marketingových novinkách aj o tom, či všetci na obed poriadne jedli. Vie, čo je pre všetkých najlepšie. Pre klienta, pre projekt aj pre tím. Dokonale predvída hrozby a ak ho nepočúvneš, môže tasiť vetu „Ja som ti to hovoril.“

Kto sa bojí, nesmie do lesa

Nie je to práca pre každého. Sú dni, kedy nič nejde podľa predstáv. Keď zrazu nevieš čítať myšlienky. Keď sa cítiš slabý a 25 káv to nevie vyriešiť. Oplatí sa však vydržať. Sú dni, keď ide všetko nad očakávania. Keď čítaš myšlienky a pozitívne ohlasy od klientov aj publika. Keď sa cítiš silný a nie je nič, čo by si nevyriešil. K tomu nové kontakty, nové priateľstvá, nové výzvy a žiadna nuda.

A tých pozitív je oveľa viac. A máme ešte jedno. Do Gangu hľadáme account manažéra! Zodpovedného, nebojácneho, zorganizovaného a vtipného. Ak sa na to cítiš, poď k nám. My ti pomôžeme stať sa rovnakým account superhrdinom, akým sú tí naši.

Tak nám pošli CV a vidíme sa!

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting