Daj svoju značku na TikTok. Kedy, keď nie teraz? | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Daj svoju značku na TikTok. Kedy, keď nie teraz?

7. novembra 2022

Rastie najrýchlejšie na Slovensku, ale inflácia to nie je, jasný pane. TikTok je dnes najrýchlejšie rastúcou platformou na Slovensku s 20timi percentami tvorcov. Prečo sa tvojmu biznisu oplatí tam byť? Povieme si.

Tvoriť obsah je tu jednoduché

Fakt. Čím menej času venuješ produkcii a úpravám, tým lepšie. Fičí tu autentický content, preto akékoľvek video na mobil bude stačiť. Pár jednoduchých prestrihov a tvoj obsah je hotový. Je to veľký rozdiel v porovnaní s Instagramom, kde sme zvyknutí vidieť len očiam lahodiaci obsah plný retuše, presetov a profesionálne zostrihaných videí.

Bude ťa vidieť

Tiež fakt. Nemusíš sa báť, že sa na takej obrovskej platforme tvoj profil stratí. Algoritmus TikToku je úplne iný ako na Instagrame. Funguje viac na báze prekvapenia, takže nikdy nevieš, kedy sa ti niekto zjaví vo feede. Rovnako tak sa budeš objavovať aj ty vo feede ľudí, ktorí ťa nesledujú.

Toto sme si vyskúšali. Len nedávno sme si ako Gang založili TikTok. Mali sme 19 followerov, keď sme vyšupli von prvé video. Po dvoch dňoch malo video 17 tisíc videní. Na Instagrame má toto video iba 4 tisíc videní. A tam už nejakú tú základňu vybudovanú máme.

So založením profilu nečakaj

Teraz je na TikTok ten najlepší čas. Preskúmaš si terén, zistíš ako sa tvorí obsah, čo sa ľuďom páči, čo značkám funguje. Budeš vedieť, aké hashtagy použiť, aké challenge frčia a ako sa tu tvorí influencer marketing.

Na Slovensku momentálne ešte nie je možné sponzorovať príspevky. Čo je dobré. Založ si účet teraz. Zistíš ako platforma funguje a keď bude sponzorovanie obsahu možné, nebudeš prekvapený, nebudeš tápať, nebudeš skúšať. Budeš proste vedieť. A tiež budeš mať vytvorenú základňu sledovateľov.

TikTok vs Gang

My sme boli voči TikToku najskôr trošku skeptickí. Získal si nás svojou jednoduchosťou, rýchlosťou a rozmanitosťou. Teraz sme s TikTokom za dobre a tvoríme o ňom školenia, pretože chceme, aby značky využili aj túto platformu.

Naposledy sme robili workshop pre Sit port. Prebrali sme svetlé zákutia siete a nakoniec si každý účastník vytvoril obsah na svoj TikTok. My sme si workshop užili a užili si ho aj všetci prítomní, ktorí sú teraz možno aj tvojou cieľovkou.

Ak ťa zaujímajú novinky zo sveta sociálnych sietí a chceš ich vyskúšať, ozvi sa nám. Radi si pripravíme workshop, školenie, alebo ti pripravíme rovno obsah do mesačného postplánu. Robíme bársčo, robíme tak, aby dobre bolo.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Bookni si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting