Hudobné inšpirácie z Gangu | Marketingová agentúra Kreativ Gang info@kreativgang.sk
Hudba Gangu

Hudobné inšpirácie z Gangu

25. júna 2019

Niekedy hrobové ticho, inokedy vykričané hlasy chalanov z kapely Vydrapená bužírka. Hudba nás nakopáva, inšpiruje a motivuje. Vypočuj si songy, ktoré počúvame pri práci. Prečítaj si o tom, aké koncerty boli pre nás najemotívnejšie, aký žáner hudby a interpretov žerieme.

FUXO, art director 

Fuxo je hudobný kajšmetke. Jeho hudobné spektrum je veľmi široké, no najviac ho ťahá ku gitarovej hudbe. Popri vizuálnych bombách, ktoré tvorí v Gangu, brnká na basovej gitare v kapele Swan Bride.

O tom, čo si pustí, rozhodujú jeho pocity a situácia. Najčastejšie sa vracia ku klasickým albumom od interpretov ako Nick Cave & The Bas Seeds, Tom Waits, Velvet Underground, Bob Dylan, Serge Gansbourg, Iggy Pop & The Stooges či Leonard Cohen. Miluje 60‘s garage rock a 70‘s-80‘s post-punk, ktorý reprezentuje Joy Division či The Cure.

„Hudbu som masívne hltal počas celých “noughties”. Súviselo to s príchodom použiteľnejšieho internetu, vtedy sa mi otvoril úplne nový svet. Z toho obdobia mi zostalo pár obľúbených – Yeah Yeah Yeahs, Walkmen, White Stripes, Arctic Monkeys, ..“

Zo súčasných obľubuje Iceage, U.S. Girls, Charlotte Gainsbourg, CCFX. Čokoľvek, kde spieva Mary Jane Dunphe. Najsilnejšie koncerty, ktoré zažil nesú prívlastok najlepší, najdivokejší, najhlučnejší a najkrajší.

 

Najlepší:

„Nick Cave & The Bad Seeds. Videl som ich dvakrát a vždy to bolo famózne. Nick je asi najlepší frontman, akého poznám. Ich koncerty sú úplne inde. Nepotrebujú žiadnu vatu vo forme pódií, osvetlení, ohňostrojov. Je to iba čisté umenie.“

 

Najhlučnejší:

Grinderman. Opäť Nick Cave a jeho oplzlý vedľajší projekt. Čistá masáž ušných bubienkov.

 

Najkrajší:

Yeah Yeah Yeahs. Karen O je obľúbená speváčka Fuxovej ženy. Ak Nick Cave je top frontman, Karen O je jeho ženský ekvivalent.

 

Najdivokejší:

Black Lips. Veľa sa pilo, spievalo sa falošne, tancovalo sa bezhlavo a lietalo kopec roliek toaletného papiera. Deerhunter ako hosťujúca kapela bola čerešnička na torte

Pri deťoch nestíha čítať, audioknihy na Spotify sú pre neho super alternatívou. Aktuálne pri kočíkovaní počúva Moby Dicka od Hermana Melvila. Používa Spotify, no ak má viac času, vyberá svoje vinylové platne.

 

V kancli sa naučil “vypínať” uši. „Viem pracovať, aj keď v pozadí hrajú vyslovené “veďvieščo”. Selektívny sluch je celkom fajn skill, robí zo mňa tolerantnejšieho človeka. :)“

 

ĽUBO, director 

Akú hudbu počúva náš CEO? Starú aj novú. Hlavne dobrú. Zo slovenských interpretov ho nikto výrazne neohúril. Pri práci uprednostní hudbu pred úplným tichom. Práve on je DJ žilinského kanclu, vyberá z obľúbených playlistov.

 

Po hudobnej stránke bol jeho najlepším koncertom Gentleman MTV Unplugged vo Viedni. „Vynikajúci bol Jack Johnsson v lome pri Neusiedl am See alebo punkový koncert lokálnej kapely v botanickej záhrade v Kapskom meste.“

Do uší si púšťa okrem hudby aj hovorené slovo. Prevládajú podcasty Tima Ferrisa, naposledy počúval o Jeffovi Bazosovi. Hudbu počúva pri práci a v aute, zo slúchadiel mu hráva pri športe.

 

KIKA, graphic design

Nie je vyhranená voči žiadnemu interpretovi. Má rada veselú rytmickú hudbu, s opúšťačkami na ňu nechoď. Nebráni sa ani slovenským autorom. Kamoši ju podchvíľou vytiahnu na koncert alternatívnej hudby. Zážitok z toho je vždy silný a nechá sa zbaliť aj na ďalšie podujatie.

 

Youtube vytvára okolo jej pracovného stola izoláciu, vďaka ktorej sa vie lepšie sústrediť a efektívne pracovať. Väčšinou však uprednostňuje hlas svojich kolegov. Po práci na ňu pôsobí pokojný hlas z podcastu ako balzam na dušu.

 

 

MAJO, event manager 

Majo počúva hudbu podľa nálady. Berie house, elektroniku, rock aj punk. Aktuálne vyhľadáva funky a starší rap. Obľúbená je Chromeo, zo slovenskej hudobnej scény mu sedí Medial BananaPara a Walter Schnitzelsson. Ideálny večer je v klube s pivkom v ruke. Keď za gramcami sedí Vec, Yanko Kráľ či Emonoizoboyz.

 

Zo svetovej hudby zvykne počúvať sety Boiler room, DJ San Proper alebo Jazzy Jeff na scéne vo Philadelphii. Veľmi ho potešilo, keď sa mu podarilo dotiahnuť na Slovensko na event Jasná NARUBY aj skill mastra Eskei83.

Vybrať best koncert je pre Maja ťažká úloha. „Čo sa týka koncertov jednotlivcov, vyzdvihol by som Joe Cocker, George Michael, Kiss a Depeche mode. Tiež keď bola Rihanna v Bratislave – jej show bola perfektná.“ Je pravidelný návštevník festivalov Grape a Uprising, tam sa koncertovo vyblázni.

 

Kým sa prehryzie eventovými budgetmi, uprednostňuje totálne ticho. Pri hľadaní inšpirácií si však muziku vypeká. Ideál cez Spotify a Youtube.

 

Pri tvorbe dizajnov a reklamných kampaní nás hudba nakopáva a inšpiruje. Osobné väzby s niektorými slovenskými interpretmi nám umožňujú ich obsadzovanie na podujatiach, ktoré organizujeme. Púšťaj si s nami aj ty.

 

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting