Klientelenovela v02 | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Klientelenovela v02

26. septembra 2022

Je to klientela iná, je to klientelenovela

 

Klienti prichádzajú v najrôznejších podobách, tvaroch, s odlišnými povahovými vlastnosťami, marketingovými predstavami aj rozpočtami. My prichádzame s najrôznejšími kreatívnymi ideami, záložnými plánmi a tonou trpezlivosti. A teraz aj s definíciou klientov, ktorí nám prelievajú tie naše trpezlivé poháre a dramatizujú pracovné dni.

„Včera bolo neskoro.“

Ten klient, ktorý z každého zadania urobí prioritu najvyššieho stupňa. Ak sa nestihne, ľudia prídu o prácu, jahody už nikdy nebudú červené a vietor bude fúkať vždy naopak. Samozrejme, niektoré zadania vyžadujú naše rýchle konanie, ale väčšina z nich ten deň-dva určite počká. 


„Neviem čo chcem, ale toto to určite nie je. Asi.“

Ten klient, ktorý vie čo chce, ale vlastne nevie. Nerozhodnosť vieme pochopiť, sami nikdy nevieme, kam ideme na obed. No ak sa klient nevie rozhodovať v žiadnom štádiu práce, vie to byť veľmi frustrujúce. Pre všetky strany. Sme preto radšej, ak klient predstavu má, alebo  nám plne dôveruje a nechá si poradiť. 

 „Sorry, 3 týždne som nebol na telefóne, ale teraz je to ASAP.“

Ten klient, ktorý ti mesiac nedvíha telefón a potom sa z ničoho nič vráti, ako tá trápna spomienka spred 10 rokov, keď sa v noci snažíš zaspať. V silnej intenzite. Ty cítiš iba nepríjemný tlak na hrudi. Lebo vieš, že tvoja robota mohla byť už dávno hotová. Bez stresu. Ale to by bol život príliš jednoduchý. 

 

„Chcem toto, ale úplne iné, ale presne toto.“ 

Ten klient, ktorý nerád priznáva, že by chcel niečo, čo už niekde videl. A ty vymýšľaš, kreuješ, nespíš. Potom vymyslíš, nadchýnaš sa, prezentuješ. A zrazu príde na to, že to nie je také, ako to, čo bolo predložené ako inšpirácia. Tu sa ale vždy snažíme presvedčiť klienta, aby pristúpil na originalitu. Zvykne sa to podariť, lebo inak to robiť nechceme. 

 

„Vy ste agentúra, vy by ste mali vedieť pomenovať, čo chceme.”

Ten klient, ktorého zadanie je prázdnejšie ako tvoj život potom, čo dopozeráš dobrý seriál na Netflixe. Celá zodpovednosť je na agentúre a žiaden feedback ti nepovie viac. Ty len skúšaš a tápeš. A aj tak vymyslíš. Ale stojí ťa to čas a hlbšie vrásky. My hlasujeme za to, aby sa to agentúram nedialo. Svet bude krajším a bezvráskovým miestom!

Všetko, čo si si práve prečítal, je napísané podľa skutočných udalostí. My to ale máme z druhej ruky. Veď to poznáš- „kamarát mi raz hovoril, že….“ Náš agentúrny život je dokonale vybalansovaný a klientov máme veľakrát za odmenu. Inšpirujú nás a posúvajú ďalej. Preto, nech už potrebuješ pomôcť s bársčím, sme tu pre teba. Spolu všetko vymyslíme tak, aby dobre bolo.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články