KREATIV KOVBOJS x SXSW 2024 | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

KREATIV KOVBOJS x SXSW 2024

22. marca 2015

Šialená dávka inšpirácie a networkingu

Austin Texas, Kreativ Kovbojs a najvýznamnejšia marketingová konferencia na svete. Leteli sme načerpať inšpirácie, získať nové príležitosti a kontakty. Podarilo sa. Boli sme neprehliadnuteľní a nezastaviteľní.

Pohodlne sa usaď a prečítaj si, ako sme to odpálili na konferencii SXSW 2024.

Yeeeeehaaaah!

Šialená dávka inšpirácie

SXSW je najlepšia marketingová konferencia, ktorá spája ľudí z celého sveta. Jej program je nabitý množstvom skvelých prednášok. EXPO vystavuje najnovšie technológie a trendy. Všetko sa prelína s hudobnými koncertmi a prezentáciou filmov.

Jedným z najzaujímavejších bodov bola určite prednáška Amy Webb o budúcnosti technológií. Pomohla nám lepšie porozumieť umelej inteligencii a jej možným vplyvom na podnikanie.

Navštívili sme aj startupové centrá Q-Branch a Capital Factory, kde sme získali tipy a nové možnosti pre networking.

Kreativ Kovbojs a expanzia do USA

Naša cesta bola aj o promovaní agentúry a rozširovaní našej pôsobnosti na americkom trhu.
Hľadali sme spôsob, ako vzbudiť pozornosť. Ako prirodzene prepojiť naše kultúry. Ako ukázať Texasu našu úctu k ich histórii a spôsobu života. Zhodu sme našli v minulosti, kedy sa naši predkovia starali o dobytok a nosili tradičné klobúky. Rovnako, ako to robili aj texaskí kovboji.

Stali sme sa „Kreativ Kovbojs“. Do Texasu, kovbojského štátu, sme prišli s vlastnými kovbojskými klobúkmi, ktoré majú 300-ročnú históriu. Každý, koho zaujali, si mohol načítať QR kód s odkazom na našu promo microsite.

Vďaka klobúkom sme sa zoznámili aj s legendou, marketérom Guyom Kawasakim. A to najlepšie? Plánuje nás spolu so synom navštíviť v Bratislave.

Kovbojské self promo sa podarilo a neskôr ti napíšeme aj o tom.

Slovak PRO – spojenie slovenských síl

Na konferencii sme sa aktívne zapájali do slovenskej komunity v USA. V rámci „Slovak PRO HOUSE“ sme zorganizovali event. Hovorili sme na ňom o význame kreativity v marketingu. Na našej vesmírnej LEGO kampani sme ukázali úspech v praxi. Bola to výborná príležitosť odprezentovať, aké svetové veci dokážu robiť šikovní marketéri aj z malého Slovenska.

Kone, autá, texaský masaker

Naše dni pocitovo trvali 62 hodín. Keď sme práve neboli na konferencii, testovali sme autá budúcnosti a nevynechali sme ani pravé texaské rodeo. Bolo to vyčerpávajúce, ale užili sme si to naplno.

SXSW 2024 bola pre nás neuveriteľná dávka inšpirácie, vzdelávania aj zdieľania skúseností. Posunula nás ďalej nielen v poznatkoch o inováciách, ale aj v našej snahe expandovať na americký trh.

Tešíme sa na všetko, čo nám budúcnosť prinesie. A tiež na to, ako budeme môcť tieto skúsenosti priniesť našim klientom.

Ak by si chcel vidieť viac, to najlepšie z SXSW sme uložili do highlightov na Instagrame.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články