Lepšie sociálne siete v hrsti, ako neviditeľná značka na streche. | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Lepšie sociálne siete v hrsti, ako neviditeľná značka na streche.

14. januára 2022

Nepotrebujem to. Fotku na Instagram si pridám aj sám. Sociálne siete mi nepomôžu. Ak rozmýšľaš podobne, nebude na škodu, ak si prečítaš pár nasledujúcich riadkov. O čom? O tom, prečo sa oplatí zveriť sociálne siete tvojho biznisu do rúk agentúry. Do rúk našej agentúry, napríklad.

Ako mi sociálne siete môžu pomôcť?

Veľmi. Zvýšia povedomie o tvojej značke, vybudujú vzťahy so zákazníkmi a zvýšia predaje. K tomu potrebuješ nasledovné: vymakanú marketingovú stratégiu, copywriterské zručnosti, grafické cítenie a človeka, čo to celé zmenežuje. V agentúre to máš všetko pod jednou strechou.

Čím pod strechou začíname?

Kávou a brainstormingom k marketingovej stratégii. Vyhodnocujeme komunikačné ciele. Určujeme cieľové publikum. Pracujeme s relevantnými KPI’s, ktoré si potom vyhodnotíme. Tvoríme idey kampaní a moodboardy. Tak, aby si si aj ty vedel predstaviť, ako to bude vyzerať. Zvolíme správne komunikačné kanály a zavŕšime to exekúciou kampane. Ty sa následne rozhodneš, či sa s našou prácou stotožňuješ.

Čo príde po schválení?

Tvorba content plánu. Ideálne vždy na mesiac dopredu. Tu sa angažujú najmä Social Media manažéri, copywriteri a grafici. Tak, aby boli nápady originálne a dobré, texty trefné a gramaticky správne a vizuál lákavý.

Už končíme?

Ani zďaleka nie. Čaká nás detailná starostlivosť o sociálne siete. Vypostovanie príspevkov, nastavenie kampaní, oduševnené reagovanie na každý pohyb, ktorý sa na sieťach odohrá. A po mesiaci? Po mesiaci si to celé vyhodnotíme. Reporty a analytika sú nevyhnutné. Preto ti na konci každého mesiaca povieme úplne presne, ako sa nám darí. Prípadne, ako sa nám nedarí. A ako to ideme zmeniť.

Končíme až teraz

Ale nie so sieťami. Ani s tebou. Ak potrebuješ svoje sociálne siete vylepšiť a zefektívniť, sme tu pre teba. Volaj, píš, pošli dymový signál. Hneď sa do toho pustíme. Tak, ako sme sa pustili do vylepšovania sociálnych sietí niektorých našich klientov.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články