Love me tender, love me Svit | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Love me tender, love me Svit

19. novembra 2021

Tender. Slovo, ktoré v priestoroch našej agentúry vždy vyvolá vlnu nadšenia, strhne lavínu adrenalínu a privanie letmý vánok stresu. Prináša nám do viac-menej pokojného života trochu vzruchu. Sprevádzajú ho dobré aj menej príjemné veci. Aké sú tie, ktoré síce zvládame, no vedeli by sme si predstaviť fungovať aj bez nich?

Nejasné zadania, šibeničné termíny

 

V ideálnom svete klient vypracuje zadanie, ktoré je jasné, stručné a konkrétne. K tomu si to časovo naplánuje tak, aby zúčastnené agentúry nerobili prezentáciu iba týždeň. V ideálnom svete sa neplašíme vtedy, ak máme na vypracovania aspoň tri týždne. Ak je to inak, stišujeme hudbu, pijeme litre kávy a ťaháme nočné.

Zamlčaný feedback

 

Tendre sú ako prvé rande. Snažíme sa zo seba vydať to najlepšie. Vrháme sa do veci strmo po hlave. Ponúkame srdce na dlani. Hľadáme partnera na celý život, alebo aspoň na peknú spoločnú etapu života. Keď to ale nevyjde, zvyčajne sa nedozvieme prečo. Také to „si milý, ale nie“. Pritom by nám bolo všetkým ľahšie keby vieme, kto a prečo v konkurencii uspel.

 

Aby sme ale nehovorili len to menej príjemné, pripomeňme si to pekné. Tendre sú z veľkej časti hlavne pozitívnou zmenou v agentúrnom živote.

Nové nápady, nové kreatívy

Každý tender, do ktorého sa rozhodneme zapojiť, je iný. Zakaždým vymýšľame nové veci, ulietavame si na nových nápadoch. Nestojíme na mieste, posúvame sa. Všetkým nám v žilách koluje adrenalínová krv. Vyžívame sa v tom, keď môžeme vyskúšať inú cestu a tvoriť si vlastnú. Tender je vždy možnosť ako prekročiť svoje limity.

Tímový duch

 

Tender ti ukáže, že máš ešte lepších kolegov, ako si si myslel. Na kreatívnych brainstormingoch napríklad zistíš, že sú bezodná studnica absurdných slovných spojení. Nasmeješ sa a vzápätí si hrdý, ako zodpovedne to každý berie. Keď voláš o deviatej večer, že potrebuješ pomoc, každý ti zdvihne telefón.

Tendre sú ako chilli. Máme ho radi, no niekedy nás dokáže pekne potrápiť. Vždy sa ale tešíme, kedy si ho dáme zas.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting