Pomoc je nová moc | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Pomoc je nová moc

18. marca 2022

Ak nás niečo táto neľahká situácia vo svete naučila, tak to, že sme stále ľudia a vieme si pomáhať. A pomáhame tak, ako najlepšie vieme. Na Slovensku vzniklo hneď niekoľko iniciatív na pomoc ľuďom z Ukrajiny. Pri projekte #KtoPomozeUkrajine sme nezostali nečinne sedieť. A ani vy nie.

Čo je #KtoPomozeUkrajine?

Online platforma, ktorá zastrešuje rôzne formy pomoci občanom Ukrajiny, ktorí sú nútení opustiť svoj domov kvôli ozbrojenému konfliktu. Každý obyvateľ Slovenska môže ponúknuť pomoc podľa svojich možností. Ubytovanie, dopravu, sociálnu podporu alebo čokoľvek iné. Za iniciatívou stojí množstvo ľudí a k dnešnému dňu sa vyzbieralo viac ako milión tristotisíc eur.

Umenie pomáha

To vedia najmä naši grafici. Preto pre iniciatívu vytvorili logo a infografiku. Tu sa to však nekončí. Náš kolega Pyppo Dlhopolček zorganizoval výstavu Ukrajina v žilinskom Artfore. On, náš art director Rasťo Tupý a grafik Adrián Husár spolu s ďalšími ilustrátormi pretvorili svoje pocity zo situácie na diela. Tie sa dajú zakúpiť a celý výťažok putuje na podporu ľudí z Ukrajiny.

Pomôcť môžeš aj ty

A je len na tebe ako. Každý z nás priložil ruku k dielu podľa svojich možností. Nie pre reklamu, nie pre pozornosť, ale preto, že držíme s ľuďmi na Ukrajine. Nevieme si predstaviť, čo musia prežívať, ale vieme, že aj málo im dokáže zmeniť život k lepšiemu. A poznáš to- keď príde zlom, dobro zvíťazí nad zlom.

 

CHCEM POMÔCŤ

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články