Pracovať pre teba bude chcieť každý, alebo prečo budovať značku zamestnávateľa? | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Pracovať pre teba bude chcieť každý, alebo prečo budovať značku zamestnávateľa?

22. mája 2024

Employer Branding. Pojem pre mnohých stále neznámy, pojem pre mnohé značky dôležitý. My ti v tomto blogu povieme prečo ho treba, ako pomáha tvojej značke rásť a ako ti vieme pomôcť my.

Ak rád počúvaš podcasty, nedávno boli naši chalani Richard Malovaný a Majo Bystričan v Očami HR, kde ti budovanie značky zamestnávateľa priblížili a podelili sa o svoje skúsenosti. Vypočuješ si ho kliknutím sem.

Employer Branding, alfa omega silnej firmy

Formuje a propaguje povesť spoločnosti ako zamestnávateľa. Zahŕňa hodnoty, kultúru a identitu, ktorými sa organizácia riadi. V podstate tvorí to, ako sa spoločnosť prezentuje na trhu práce a ako ju vnímajú uchádzači o zamestnanie, súčasní zamestnanci aj verejnosť.

Čo Employer Branding dokáže?

Nie je to len o „hľadáme“ a „toto potrebujeme“ za kávu v office. Budovanie značky zamestnávateľa zahŕňa vytvorenie príbehu o tom, aké je pracovať pre spoločnosť, zdôraznenie jej jedinečných kvalít, hodnôt a kultúry na pracovisku.

Silná značka zamestnávateľa môže prilákať veľké talenty, zvýšiť zisk a udržať si zamestnancov. A čo je najlepšie- zlepšuje aj celkovú reputáciu a konkurencieschopnosť spoločnosti na trhu.

Prečo budovať značku zamestnávateľa?

Zníži sa ti fluktuácia zamestnancov.

To šetrí náklady, energiu a buduješ si stabilný a lojálny tím.

Zrýchlia sa ti procesy náboru.

Dobré značky nemajú hlavy v smútku, pretože dobrý employer branding láka viac kvalifikovaných ľudí.

Do práce budeš chodiť rád ty aj tvoji zamestnanci.

Pretože aké si to v práci spravíte, také to budete mať.

Ako ti vieme pomôcť my?  

V Gangu na to máme balíček. Vytvoríme ti Stratégiu budovania značky zamestnávateľa. Skladá sa z niekoľkých krokov:

– Budovanie image značky
– Náborové kampane
– Onboardingy
– Interný marketing

Vytvoríme ti konzistentný branding

Prečo? Pretože spoločnostiam by malo záležať na tom prezentovať sa ako zamestnávateľ, ktorého si ľudia chcú vybrať a mali by sa tomu venovať neustále. Rišo v spomínanom podcaste povedal: „Značky, ktoré sú presvedčené o tom, že sú prvou voľbou, alebo sú jednotkou na trhu, prestanú investovať do aktivít budovania značky zamestnávateľa. Vtedy ich konkurencia vytlačí a predbehne.“ A je to veľká pravda.

Nastavíme komunikáciu

Poznáme to z osobných vzťahov a je to cesta aj v práci. Otvorená a efektívna komunikácia medzi vedením a zamestnancami je kľúčová. Problémy sa riešia rýchlo, zamestnanci sa cítia vypočutí, vážení a sú hrdí na to, kde pracujú. Podporuje to dôveru, lojalitu a pocit spolupatričnosti medzi zamestnancami.

Pohľadáme inovatívne stratégie prijímania zamestnancov

Okrem tradičných pracovných portálov je dobré pohľadať aj alternatívne spôsoby získavania talentov. Nám sa v Gangu osvedčili napríklad personalizované SMS kampane. Cieliš s nimi presne, lokálne a ich čítanosť je takmer stopercentná.

Kreativitou zmultiplikujeme výkon

Majo povedal v podcaste a dávame to aj sem: „Ľudí treba vyrušiť, priviesť na iné myšlienky, odpútať od dennodennej agendy ktorá ich môže ubíjať, kľudne teambuildingami. Ľudia sa zabavia, nie sú v stereotype. Vtedy narastá efektivita.“

Pre množstvo našich klientov vymýšľame a tvoríme nezabudnuteľné teambuildingy na mieru. Snažíme sa vymýšľať aktivity, pri ktorých sa zamestnanci lepšie spoznajú, odreagujú. Často dostávame feedbacky, že tieto teambuildingy sú neuveriteľným nakopávačom ich pracovného výkonu.

S nami u teba bude chcieť pracovať každý

Vytvoríme ti stratégiu budovania značky zamestnávateľa na mieru. Nastavíme konzistentnú komunikáciu smerom von, ale aj interne. Prevedieme ťa procesmi efektívnych náborov aj onboardingov. Vymyslíme atraktívne kampane, dostaneme ťa k tvojej cieľovke.

…a staň sa vysnívaným zamestnávateľom.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting