Stratégia & Kreatíva pre Slovenský Skauting | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Slovenský Skauting

BRANDING     KREATÍVA     VIDEO

 

Skauting je dobrodružstvo. A dobrodružstvom bola aj cesta k novej vizuálnej identite, ktorú sme spolu tvorili.

Slovenský skauting je tradičná, ale mladá organizácia. Je to neziskovka s dobrými hodnotami, ktorá motivuje mladých robiť zmysluplné veci. Preto aj vizuálna identita by mala byť viac fresh, viac motivujúca pre mladé generácie. A tak sme ju zmodernizovali. Nebol to pre nás komerčný projekt, ale príjemná zmena a výzva urobiť veci modernejšie a lepšie.

Cesta trvala viac ako 400 dní. Dali sme si veľa kreatívnych zastávok, stretli množstvo feedbackov, prekonali výzvy. Po 36 variáciách loga, 1 brandovom videu a 90 stranovom brand manuáli sme prišli do cieľa.

Začali sme logom. Vychádzali sme z pôvodného znaku a zanechali jeho tradičnú symboliku. Ľalia je zjednodušená na minimalistickú ikonu, je založená na silných oblúkových líniách v tmavomodrej farbe, pričom výplň tvorí modrá a žltá farba, ktoré odkazujú na pôvodný skautský znak.

Nové logo sa teraz dá používať v digitále, v tlačovinách, v kampaniach aj na merch. Dáva nám možnosť vkladať do neho farebné ilustrácie. Jednoducho sa animuje a stvárňuje rôznymi umeleckými technikami.

Vytvorili sme tiež množstvo templatov, s ktorými môžu interní grafici skautov ľahko pracovať. Prečo je to dôležité? Jednoducho preto, že Slovenský skauting má zbory a samostatné oddiely v regiónoch po celom SR, vo viac ako 80tich lokalitách. Vizuály tomu teraz môžu prispôsobiť.

S logom ide ruka v ruke aj úderný claim. Tak sme vymysleli taký, čo by komunikoval to, o čom celý skauting je. Že funguje ako príprava na život. A odkazuje aj na pôvodné skautské heslo – „Buď pripravený/á!“

A tak ako pri logu, aj pri claime sa hráme. S predponami. Môžeme byť vtipní, burcujúci, motivujúci. Môžeme byť akýkoľvek. Claim aj skauting nám to dovolí.

Vizuálne identity robíme najradšej, čestné skautské! Svoje by o tom vedel rozprávať hlavne náš art director Fuxo, ktorý sa dokonca stal jedným z krstných otcov Slovenského skautingu. Ten to celé krásne zhrnul na predstavení novej identity Skautov v Novej Cvernovke:

„Naposledy bol refresh značky spravený pred 14 rokmi a za ten čas sa svet zmenil. Každá organizácia potrebuje byť v tomto pretlaku informácií rozpoznateľná u svojej cieľovej skupiny. Aj slovenský skauting potreboval po tej dlhej dobe osviežiť vzhľad, aby bol atraktívny pre súčasnú generáciu.“

Naša cesta tu nekončí, ale pokračuje umiestnením sa v shortliste tendra pre celosvetový skauting. Tak ktovie, možno sa opäť vidíme na jej šťastnom konci. Držte nám palce!

Nezáväzná konzultácia?

  Ak ste človek, vyberte obrázok lietadlo.

  Richard Malovaný

  Booknite si nezáväznú konzultáciu.

  Richard Malovaný

  strategy director
  richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting

  PÁČI SA TI NAŠA PRÁCA?