Stratégia & Kreatíva pre Slovenský Skauting | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Slovenský Skauting

BRANDING     KREATÍVA     VIDEO

 

Skauting je dobrodružstvo. A dobrodružstvom bola aj cesta k novej vizuálnej identite, ktorú sme spolu tvorili.

Slovenský skauting je tradičná, ale mladá organizácia. Je to neziskovka s dobrými hodnotami, ktorá motivuje mladých robiť zmysluplné veci. Preto aj vizuálna identita by mala byť viac fresh, viac motivujúca pre mladé generácie. A tak sme ju zmodernizovali. Nebol to pre nás komerčný projekt, ale príjemná zmena a výzva urobiť veci modernejšie a lepšie.

Cesta trvala viac ako 400 dní. Dali sme si veľa kreatívnych zastávok, stretli množstvo feedbackov, prekonali výzvy. Po 36 variáciách loga, 1 brandovom videu a 90 stranovom brand manuáli sme prišli do cieľa.

Začali sme logom. Vychádzali sme z pôvodného znaku a zanechali jeho tradičnú symboliku. Ľalia je zjednodušená na minimalistickú ikonu, je založená na silných oblúkových líniách v tmavomodrej farbe, pričom výplň tvorí modrá a žltá farba, ktoré odkazujú na pôvodný skautský znak.

Nové logo sa teraz dá používať v digitále, v tlačovinách, v kampaniach aj na merch. Dáva nám možnosť vkladať do neho farebné ilustrácie. Jednoducho sa animuje a stvárňuje rôznymi umeleckými technikami.

Vytvorili sme tiež množstvo templatov, s ktorými môžu interní grafici skautov ľahko pracovať. Prečo je to dôležité? Jednoducho preto, že Slovenský skauting má zbory a samostatné oddiely v regiónoch po celom SR, vo viac ako 80tich lokalitách. Vizuály tomu teraz môžu prispôsobiť.

S logom ide ruka v ruke aj úderný claim. Tak sme vymysleli taký, čo by komunikoval to, o čom celý skauting je. Že funguje ako príprava na život. A odkazuje aj na pôvodné skautské heslo – „Buď pripravený/á!“

A tak ako pri logu, aj pri claime sa hráme. S predponami. Môžeme byť vtipní, burcujúci, motivujúci. Môžeme byť akýkoľvek. Claim aj skauting nám to dovolí.

Vizuálne identity robíme najradšej, čestné skautské! Svoje by o tom vedel rozprávať hlavne náš art director Fuxo, ktorý sa dokonca stal jedným z krstných otcov Slovenského skautingu. Ten to celé krásne zhrnul na predstavení novej identity Skautov v Novej Cvernovke:

„Naposledy bol refresh značky spravený pred 14 rokmi a za ten čas sa svet zmenil. Každá organizácia potrebuje byť v tomto pretlaku informácií rozpoznateľná u svojej cieľovej skupiny. Aj slovenský skauting potreboval po tej dlhej dobe osviežiť vzhľad, aby bol atraktívny pre súčasnú generáciu.“

Naša cesta tu nekončí, ale pokračuje umiestnením sa v shortliste tendra pre celosvetový skauting. Tak ktovie, možno sa opäť vidíme na jej šťastnom konci. Držte nám palce!

PÁČI SA TI NAŠA PRÁCA?