Vizuálne identity robíme najradšej. Čestné skautské! | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Vizuálne identity robíme najradšej. Čestné skautské!

25. mája 2023

Bola to cesta, ktorá trvala viac ako 400 dní. Dali sme si veľa kreatívnych zastávok, stretli sme množstvo feedbackov. Po 36 variáciách loga, 1 brandovom videu a 90 stranovom brand manuáli sme v cieli. Vytvorili sme úplne novú vizuálnu identitu pre Slovenský skauting.

Slovenský skauting je tradičná, ale mladá organizácia. A tomu by mala zodpovedať aj vizuálna identita. A jej zmodernizovanie bolo našou úlohou.

Podľa loga spoznáš skauting

Začali sme logom. Vytvorili sme nové a pôvodný skautský znak sme nechali vystupovať samostatne. Je vznešený a nesie v sebe históriu organizácie. Hodí sa na oficiálne dokumenty a vyznamenania. Z neho sme ale vychádzali a zanechali jeho tradičnú symboliku. Ostala ľalia aj kombinácia farieb.

Ľalia je zjednodušená na minimalistickú ikonu, je založená na silných oblúkových líniách v tmavomodrej farbe, pričom výplň tvorí modrá a žltá farba, ktoré odkazujú na pôvodný skautský znak.

Nové logo je teraz ideálnou formou na každodenné používanie. Dá sa používať v digitále, v tlačovinách, v kampaniach aj na merch. Dáva nám možnosť vkladať do neho farebné ilustrácie. Jednoducho sa animuje a stvárňuje rôznymi umeleckými technikami. Zjednodušene- nové logo je moderné, hravé a tvárne, no stále s tradíciou.

Pripravení predpažiť?

Správna identita sa nezaobíde bez správneho claimu. Komunikuje to, o čom celý skauting je. Že funguje ako príprava na život. Nastaví morálne hodnoty, naučí užitočné zručnosti. Skauti sú vďaka hodnotám ich organizácie pripravení nielen v prírode, ale aj v dospeláckom živote. (To by sa nám mnohým zišlo, všakže.) A čo je najlepšie, odkazuje aj na pôvodné skautské heslo – „Buď pripravený/á!“

A tak ako pri logu, aj pri claime sa hráme. S predponami. Môžeme byť vtipní, burcujúci, motivujúci. Môžeme byť akýkoľvek. Claim nám to dovolí.

90 stranový brand manuál toho popisuje viac. My ti zatiaľ ukážeme tento kúsok, ktorý ti ale novú vizuálnu identitu skautov dostatočne priblíži.

Dáme novú tvár aj tvojej značke

Ak sa pohrávaš s myšlienkou novej tváre tvojej značky, alebo ju chceš celú od základov vymyslieť, sme tu pre teba. Napíš nám a vydáme sa na spoločnú cestu, počas ktorej urobíme všetko tak, aby dobre bolo!

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články