Uhorková sezóna? Marketing nemusí mať v lete dovču | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Uhorková sezóna? Marketing nemusí mať v lete dovču

24. júna 2024

Máš pocit, že všetci sú na dovolenke a v biznise sa nič zaujímavé nedeje? Zmeň uhol pohľadu. Urob z nevýhody benefit. Prípravu kyslých pickles 🥒 nechaj na babku a ty rozvíjaj svoj biznis aj v lete.

Kto by ho nemiloval. Leto plné slnka, dovoleniek, oddychu a spoznávania nových kútov nášho krásneho Slovenska i sveta. Vražedné životné tempo sa na niekoľko týždňov spomalí. Ideálna príležitosť pribrzdiť a relaxovať. Ale…

Ľudia sú menej aktívni na sociálnych sieťach. S nákupmi v niektorých odvetviach to tiež ide dolu vodou. No a ty menej predávaš. Tvoj biznis drieme 😴. Ale nemusí!

Pozri sa na to z druhého konca (uhorky)

Uhorková sezóna nemusí automaticky znamenať, že máš kapitulovať a nechať svoj biznis niekoľko týždňov spať. Napokon aj uhorky sú fresh. A ty môžeš dodať svojmu podnikaniu šťavu práve počas leta. Lebo sa to oplatí. Lebo to má zmysel. Prečo?

🥒 Získaš viac pozornosti, lebo do reklamy počas leta investuje menej firiem a to znamená menšiu konkurenciu.

🥒 Zviditeľníš si biznis, lebo na sociálnych platformách je menej pretlaku reklamy.

🥒 Ušetríš, lebo náklady za reklamu a marketingové služby sú počas uhorkovej sezóny nižšie.

🥒 Vybuduješ si skvelý základ pre úspešný rozbeh biznisu po skončení uhorkovej sezóny, lebo to tak proste je.

Nech tvoja reklama šliape!

Tvorba kvalitného obsahu. Optimalizácia webovej stránky. Investícia do reklamy. Komunikácia so zákazníkmi. Využitie nových platforiem na propagáciu svojho biznisu. To sú len niektoré z možností, ako vniesť osvieženie 🍹 do tvojich marketingových stratégií.

Tu je niekoľko nápadov, ako udržať reklamu aktívnu, efektívnu, šťavnatú a sviežu.

1. Rozprúď zábavu s letnými kampaňami

Letné ponuky a kampane oslovia potenciálnych zákazníkov. Máš možnosť upevniť si vzťah s tými existujúcimi. S kampaňou ti radi pomôžeme. O tom, že to vieme a baví nás to, svedčí aj kampaň poliata čokoládou pre Magnum.

2. Zvýš interakcie na sockách

Viac followerov síce automatický neznamená vyšší dopyt, ale vyšší engagement znamená oslovenie väčšej cieľovej skupiny. Počas leta je ten správny čas na usporiadanie súťaží, ankiet a výziev, ktoré zvýšia interakcie s príspevkami. Hravý a kreatívny obsah na socky robíme aj pre Menuland.

3. Skús to s reklamou bez zbytočných starostí

Platforma Aditbe je z našej dielne. Pomôže ti uverejniť reklamu, aj keď si z nej magor. Máš šancu dostať sa k zákazníkom bez stresu, starostí a akýchkoľvek marketingových znalostí.

4. Zviditeľni sa letnými eventami

Ľudia milujú zábavu a párty. Prečo nespojiť príjemné s užitočným? Zorganizuj, alebo zasponzoruj eventy, ktoré ťa zviditeľnia a dostaneš sa bližšie k zákazníkom. Mrkni na nadupanú zónu pre Slovenskú sporiteľňu, ktorá ťa na Pohode bude čakať aj tento rok. Vymyslíme niečo aj tebe?

5. V email marketingu sa sústreď na horúce must have

S letom rastie chuť na nové zážitky, aktivity, recepty či cestovateľské tipy. Ponúkni svojim zákazníkom infošky, ktoré ich zaujmú a nakopnú. Pravidelné newslettery s fresh novinkami, tipmi a špeciálnymi ponukami nikdy neomrzia.

6. Do letného obsahu zapoj kreativitu

Zaujmi pútavým obsahom blogov a článkov. Vytvor atraktívne videá. Nezabudni na praktické tipy a rady relevantné pre tvoje publikum. Nevieš, kde, kedy a ako začať? S kreatívou sme pomohli klientovi CTM Bikes v kampani –  Zbajkuj Slovensko a môžeme aj tebe. Rozhýbeme aj tvoj obsah?

7. Prezleč do sexi šiat vizuály a grafiku

Aktualizuj svoje vizuály a grafiku do fresh šatu. Zaujmeš. Aj toto radi urobíme za teba. Lebo nás to baví. A máme kreativity na rozdávanie. Rovnako, ako sme zatraktívnili Fpoho Estravenky môžeme aj teba.

Potrebuješ z uhorkovej sezóny získať čo najviac šťavy? Pomôžeme ti so stratégiou, kreatívnym obsahom a zviditeľnením tvojho brandu. Jednoducho so všetkým. Lebo sme to my.

Stačí, keď sa nám ozveš a pustíme sa do toho.

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Bookni si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting