Za málo peňazí, veľa muziky | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Za málo peňazí, veľa muziky

12. mája 2021

Lacnejší, rýchly a dobre merateľný. Online marketing ponúka množstvo benefitov. Je vhodný najmä pre začínajúce firmy, limitované budgetom.
Ak si marketér – začiatočník, týchto pár rád sa ti môže hodiť.

Newslettrový evergreen

Email marketing je stále najúspornejším a najsilnejším hráčom v digitále. Email je voľbou číslom jedna, pokiaľ chceš budovať pevné vzťahy so zákazníkmi. Vytvorenie email listu by malo byť teda absolútnou prioritou.

Ak raz získaš email zákazníka, môžeš mu pravidelne zasielať najnovšie informácie, zľavy či podrobnosti o nastávajúcich eventoch. Ak sa k nemu dostane zaujímavý obsah, bude sa k tvojej značke vracať.

Blog náš každodenný

Mať firemný blog je samozrejmosť, no veľa firiem pri starostlivosti oň zlyhá. Blogy pritom majú tak veľa benefitov! Môžeš v nich písať o najnovších udalostiach, produktoch alebo si nastaviť tón komunikácie značky.

Dôležitá je pravidelnosť a originalita obsahu. Tie sú kľúčové pre SEO a pomáhaš tak nasmerovať návštevníkov priamo na stránku.

Facebook, Instagram, LinkedIn…

Sociálne siete sú pre značku ideálnym miestom. Je ale potrebné do nich investovať veľa času a kvalitného obsahu. A tak trochu to chce investovať aj do propagácie. Vieš, ako to chodí vo svete sociálnych sietí. Neboostuješ-nežiješ.

Na profiloch môžeš prezdieľať všetky blogy, vyvolať diskusiu alebo odpovedať na otázky. Dávajú ti priestor aj na zákaznícky servis. Ani sa nenazdáš a časom sa z nich môže stať najdôležitejší zdroj návštev tvojho webu. A to predsa chceme.

Zdravím, my sa už poznáme

Remarketing je stratégia, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie. Ak už niekto tvoj web navštívil, môžeš sa k nemu opätovne vrátiť a pripomenúť mu, aby dokončil nákup.

Pri návšteve stránky využívaš cookies vo vyhľadávači užívateľa. Ak užívateľ opustí stránku, máš možnosť na neho cieliť na sociálnych sieťach či iných weboch. Platíš len v prípade, ak klikne na tvoju reklamu. Je to najdostupnejší spôsob ako zvýšiť predaje.

Kde treba, tam pomôžeme

Prešli sme si tie najosvedčenejšie metódy, ktoré v rámci digitálu môžeš urobiť. Existuje ich však omnoho viac a preto treba skúšať, čo najlepšie funguje pre tvoj biznis. Ak nechceš urobiť krok vedľa, nechaj to na nás. My ti nastavíme stratégiu a postaráme sa aj o obsah a správu sociálnych sietí. Nemusíš robiť nič, len sa tešiť z toho, ako sa tvojej značke darí.

Ideme na to?

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting