Začalo to štuchnutím. Za minifigúrky LEGO vo vesmíre sme získali bronz v Česku! | Kreativ Gang info@kreativgang.sk

Začalo to štuchnutím. Za minifigúrky LEGO vo vesmíre sme získali bronz v Česku!

31. mája 2024

Štuchli nás. Skúsili sme. Vyhrali sme. Jedno štuchnutie od Art Directors Club Czech Republic a prihlásili sme minuloročnú kampaň Epická LEGO výhra do našej prvej súťaže v Českej republike, konkrétne 31. ročníka ADC Czech Creative Awards.

ADC Czech Creative Awards má v českej kreatíve prestíž

ADC Czech Creative Awards je udalosť, ktorá spája nabombovanú kreativitu s uznaním, oceňovaním, možnosťou profesionálneho rozvoja, zvýšením viditeľnosti a budovania brandu. Je to najväčšia súťaž kreativity v Českej republike, v rámci ktorej dostávajú priestor tí najlepší kreatívci, freelanceri, agentúry i značky vo viacerých zaujímavých kategóriách. 

Zapojiť sa môžu maniaci do grafického dizajnu, reklamy, fotografie, architektúry a ďalších kreatívnych odvetví. Uznajte sami, tu sme jednoducho chýbať nemohli. Aj keď vesmír má niekedy naozaj podivuhodné spôsoby – v našom prípade to bolo štuchnutie od Art Directors Club Czech Republic Dominikovi Matušinskému, nášmu chief executive officerovi.

Za Epickú LEGO výhru sme získali bronz

Do 31. ročníka ADC Czech Creative Awards sme sa zapojili s minuloročnou kampaňou Epická LEGO výhra. Súťažilo sa v šiestich hlavných kategóriách Advertising, Engagement, Experience, Business Creativity, Craft a Design. Do súťaže dorazilo 274 prihlášok, z toho sa 70 projektov so 120 prácami ocitlo na shortliste. 

Minifigúrky z LEGA, ktoré leteli priamo do vesmíru, súťažili ešte s ďalšími nadupanými kreatívnymi dielami. Profíci z ADC ich umiestnili do shortlistu v troch kategóriách Campaign: Tactical, Social: Community activation a PR and Earned media. Zo shortlistu Campaign: Tactical bol nakoniec bronz. Keďže kampaň je grál, najkomplexnejšia a najnáročnejšia kategória, cítime hrdosť a zároveň motiváciu robiť veci aj naďalej po svojom. Hlavne tak, aby dobre bolo! 

Kampaň Epická Lego výhra, hovorí sama za seba!

Alebo ti o nej viac prezradí aj náš Dominik Matušinský.

Ak ti to nestačí, pridávame aj niekoľko ďalších mega čísel o priebehu LEGO vesmírneho letu v spomínanej kampani. Možno aj tie prispeli k tomu, že sme dostali bronz v prestížnej kategórii Advertising, Campaign: Tactical.

Predstav si, že 1 000 legonautov štartovalo z letiska Malé Bielice pri Partizánskom, letelo na otvorenom raketopláne do výšky 35 564 metrov a postupne pristálo na troch miestach. Keďže celý let do vesmíru neprestajne zaznamenávali kamery, nemusíš to s predstavivosťou preháňať, pretože fascinujúce obrázky a videá nájdeš priamo tu.

Na ADC Awards 2024 sme nemohli chýbať

Bez ocenenia sme jednoducho odísť nemohli. Vyhodnotenie najprestížnejšieho kreatívneho oceňovania v českej reklame, 31. ročníka ADC Czech Creative Awards, sa uskutočnilo 16. mája. Sme vďační a šťastní, že sme si odtiaľ mohli odniesť náš bronz. 

LEGO nás proste baví. Vesmírna spolupráca pokračuje

LEGO sa stalo našou vášňou, a preto sme vesmírnu spoluprácu posunuli ešte o nejaký ten level vyššie. Podrž sa! V rámci LEGO súťaže môže aj tvoja LEGO figúrka letieť priamo do vesmíru a pristáť u teba doma. Stačí si kúpiť stavebnicu LEGO, vytvoriť minifigúrku na stránke www.legosutaz.sk a v losovaní vyhrať 1 z 321 miest v rakete letiacej do vesmíru. Čo viac si môžeš želať? 

The end

Alebo nie?
Ak ťa článok zaujal a máš otázky napíš nám. Sleduj Gang na sockách alebo odoberaj newsletter.

Podobné články

Richard Malovaný

Booknite si nezáväznú konzultáciu.

Richard Malovaný

strategy director
richardmalovany@kreativgang.sk Zarezervovať meeting